La Rioja Alta - 904 Gran Reserva
WIJNBEREIDING EN RIJPING
Tempranillo (90%) is de belangrijkste variëteit. De druiven zijn geselecteerd uit onze wijngaarden in Villalba, Briñas en Rodezno, en worden geassembleerd met 10% Graciano van de wijngaard Montecillo in Fuenmayor.
Handmatige oogst in kleine kratten, met een eerste selectie van de trossen reeds in de wijngaard, beginnend met de Tempranillo en enkele dagen later gevolgd door de Graciano. De druiven werden gekoeld naar de wijnmakerij getransporteerd om hun integriteit te waarborgen. Na een tweede selectie op een optische sorteertafel vonden de natuurlijke alcoholische en malolactische gisting plaats.
De geselecteerde wijnen rijpten gedurende vier jaar in onze eigen vaten van Amerikaans eikenhout, met een gemiddelde leeftijd van 4,5 jaar. Elke zes maanden werd een traditionele overheveling uitgevoerd en de wijn werd gebotteld in mei 2021.
